Karin Glumbíková z Domova Harmonie v Mirošově

Domov Harmonie, centrum sociálních služeb Mirošov, příspěvková organizace
Domov Harmonie Mirošov, centrum sociálních služeb a příspěvková organizace, se nachází v Plzeňském kraji v obci Mirošov a je zasazen do podmanivé brdské přírody. Skládá se ze dvou částí – z Domova pro seniory a z Domova se zvláštním režimem. Kapacita Domova pro seniory je 207 a Domova se zvláštním režimem 160 uživatelů.

dobra-nalada-v-klubu-tvorime-si-sami

Paní Karin Glumbíková je v Domově Harmonie zaměstnána posledních šest let na pozici pracovníka základní výchovné nepedagogické činnosti, jinými slovy jako aktivizační pracovník.
Paní Glumbíková pracovala v Domově Harmonie nejdříve ve skladu a až paní ředitelka Radmila Dortová ji nasměrovala k aktivizaci, neboť měla dobře zmapovanou její činorodost ve volném čase. Paní Glumbíková si zpočátku v nové roli vůbec nevěřila, ovšem nakonec se v ní vyloženě našla a nedokáže si představit, že by dělala něco jiného. Paní Glumbíková je typ ryzího kutila – relaxuje prací, která ji baví. Kromě úprav na starém vesnickém domečku a rýpání v zahrádce se věnuje např. renovaci nábytku, šití hraček, kabelek či sedacích vaků, malování na sklo, modelování s Fimem atd. Výčet je nepřeberný, všemožné techniky vyhledává v časopisech, knihách a na internetu. Vyzkouší je doma a poté aplikuje v práci. Je příkladem samouka, neabsolvovala žádná školení. Zálibu v kutilství, šikovné ruce a umělecké vlohy zdědila po dědečkovi.

Více v novém čísle Ošetřovatelské Péče

Komentáře
  • Newsletter OP

    Text formuláře

  • Kategorie